Z Kouřimi do Sázavy - 16.12.2006

9. února 2008 v 11:24 | Jarda |  Výlety
Fotky z tohoto výletu naleznete zde: http://puchyri.rajce.idnes.cz/Z_Kourimi_do_Sazavy/
Výroční sváteční puchýřský sraz se tentokrát uskutečnil 16. prosince 2006. A i letos se myslím velice povedl a podařil - pro Terku možná až nečekaně, protože někteří tradiční účastníci buď onemocněli, nebo jim školní a podobné povinnosti znemožnily účast, a do poslední chvíle tak nebylo konání výletu zcela jisté. Ovšem náš klub jen tak něco nepoloží, dorazili totiž účastníci méně pravidelní a dokonce opět jeden zcela nový, tentokrát Martin:-) A tak se nakonec na Masarykově nádraží ráno před osmou hodinou sešla solidní sestava šesti turistů, zajímavá i tím, že Terka měla nakonec na starost čistě pánskou skupinu.
Z Prahy jsme dojeli do Peček, kde už čekal jeden přeplněný motorový vláček do Kouřimi. Cestu jsme tak absolvovali ve stoje, ale Jirka mohl díky tomu dokonce asistovat strojvůdci při opravě drobné poruchy dveří. :-)
Kouřim je město starobylé, ale nutno přiznat, že na okrajích taky poměrně omšelé, k tomu se ale za chvíli dostanu. Naším prvním cílem byl totiž místní Skanzen lidových staveb, v němž se dnes konal národopisný vánoční program - už z dálky se ozývala dechovková hitparáda střídaná písněmi jako Vánoce, Vánoce přicházejí:-) Mezitím se vyloupnul krásný slunečný den, takový až nezimní, ale to už tuto zimu není příliš překvapivé, že? Každopádně jsme si tak mohli v klidu a pohodě prohlídnout různé špýchary, hospodu, vybavenou stodolu nebo třeba kovárnu, kde právě mistr kovář pracoval s měchem a železem. V jiných chaloupkách zase bydleli perníkáři nebo řezbáři, a v tzv. jílovském sklípku byla zase výstava betlémů a historie Vánoc. Myslím, že pořadatelé zaslouží uznání za zajímavý program, však taky byl skanzen plný lidí, dokonce přijely i celé autobusové zájezdy. Jak se knižně říká, Genius loci byl přítomen, a zůstal s námi celý den.
Po prohlídce jsme se ale vydali dál, směrem k trempské řece Sázavě. A tady ovšem teprve začala ta pravá adventura.
Level 1 - Molitorov - to byl jen rozjezd, ještě celkem normální vesnice Level 2 - Diblíkov - obec z 90 % zcela vybydlená, nejvíc nás asi překvapil mezi zbytky staré stodvacítky asi 10 letý chlapec s dotazem "Nemáš cíga?" Pozoruhodné bylo všimnout si, jak všechny ostatní domy, krom těch vybydlených, měly pečlivě zamřížovaná okna:-) Za obcí jsme míjeli podél cesty záhadně rozmístěné posedy, vypadaly skoro jako nějaké obranné věže, ale naštěstí nás nikdo nezasáhnul a bez ztráty životů jsme postoupili do Levelu 3, kterým byl oběd na prosluněných kládách již bezpečně daleko od kouřimských lesů:-) Následoval klidný 4. level, kdy jsme si dokonce zkusili v lese zaběhat, autorem nápadu byl Martin, slíbil jsem, že to musím vysloveně zmínit:-) Obtížný 5. level se pak odehrál kousek od vsi s názvem Mělník, kdy nás na silnici překvapila smečka 4 psů, nás bylo ale 6 a poté co jsme vytvořili rojnici se psi (zbaběle rychle) stáhli zpátky k podivně vyhlížejícímu stavení :-)
Ale to už se dobrodružství vážně chýlilo ke konci, pod námi se v údolí objevila Sázava, Kristián s Martinem zamáčkli slzu, protože se rozpomněli na letní zážitky z těchto míst a celá naše skupina se pomalu přesunula k nádraží Sázava-Černé Budy, odkud jsme kolem 16.30 vyrazili domů. Ve vlaku se opět konala výroční ochutnávka cukroví, a zase bylo vynikající:-)
Pražská rozlučka se nesla už tradičně v duchu přání hezkých Vánoc a nového roku, kterým i já svůj příspěvek zakončím. Ještě bych rád zmínil, že jsem s Jirkou pak ještě chvilku poseděl v Restauraci Hradčanská a to byl alespoň pro mě už úplný konec poslední letošní puchýřské akce.
A to přání... Bylo to zase moc pěkné a doufám, že celý příští rok nám to vydrží aspoň taky tak anebo ještě lépe! Zdrávi došli!!!
-jar-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jesika Jesika | Web | 9. února 2008 v 11:25 | Reagovat

Ahoj mooc tě prosíím mám pejska v soutěži! Mooc prosíím dej jí hlas! V anketě je jako Sindy! http://terkazviratka.blog.cz/0802/soutez-o-prave-ceny-pes-2-kolo-hlasovani#komentar Předem ti mooooc děkuji za hlásky! Páá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama