Po zámeckém chodníčku - 24.6.2006

9. února 2008 v 11:08 | Jarda |  Výlety
Fotky z tohoto výletu naleznete zde: http://puchyri.rajce.idnes.cz/Jemniste/
Další puchýřský výlet, tentokráte opravdu letní a za počasí, které k výletu přímo vybízelo, se uskutečnil v sobotu 24. června 2006. Tradiční sraz na Hlavním nádraží byl tentokráte před 8 hodinou a v 8:13 jsme už startovali spěšným vlakem směr Tomice, kde podle naší mapy měla začínat žlutá turistická stezka. Obvykle začínám vítáním nových tváří a jsem moc rád, že i tentokrát můžu v této tradici pokračovat. Takže novými členy jsou Pavlína, vysokoškolská spolužačka Michala, Terka, vysokoškolská spolužačka Terky ( :-) ) a pozor, přátelé, první zahraniční účastník, Katka z Bratislavy, vysokoškolská spolužačka Katky. (Myslím, že už jsme se fakt parádně rozrostli, stabilně na každý výlet přichází alespoň 10 členů, takže akce mají stále hezčí atmosféru, proto neváhejte a pojďte s námi příště i vy!)
Před půl desátou jsme byli na místě, značku jsme objevili, ale nakonec jsme si stejně museli trochu zaimprovizovat, protože turisti jsou šibalové a značku za těch 20 let od vydání naší mapy nějak záhadně pozměnili:-) Nicméně bloudění se nekonalo, dobří lidé poradili, a tak jsme z Tomic došli až do Ouběnic a odtud po zelené na hájovnu Vrbětín, Miroslav a Mladonice.Tam jsme zařadili obědní pauzičku. Místo se ukázalo jako mimořádně vhodné, protože kolem byla spousta lesních jahod, tolik pohromadě jsem už dlouho neviděl. Přestávku zpestřily tentokrát Verča s Katkou, které nám názorně ukázaly, jak to vypadá v lanovém centru:-) Musíme tam někdy vyrazit:-)
Po obědě jsme sestoupili do Postupic, odkud to na dnešní cíl, zámek Jemniště, je už jen malý kousek. Rozhodli jsme se trochu si trasu natáhnout, naše mapka nabízela krásný okruh, shodou okolností z větší části opět po žluté značce, kterou jsme ale za vesničkou Pozov nemohli objevit, zvolili jsme tedy neznačenou cestu, kudy jsme původní značení tušili. Jaké bylo ale překvapení, když jsme za chvíli z druhé strany dorazili zase do Pozova:-) Inu, okruh byl sice tedy trochu jiný než jsme zamýšleli, ale nevadilo to určitě nikomu, den byl opravdu jako vymalovaný. Vrátili jsme se tedy zase do Postupic a odtud jsme pokorně ušli poslední 2 km před úžasný zámek Jemniště. Možná budu trochu nekritický, protože já osobně mám zámky hroooozně rád, zvlášť tyhle menší, kam nepřijde tolik lidí a prohlídku si můžete pořádně užít. Byla to opravdu paráda, skoro bych řekl, že se mi tenhle výlet líbil zase nejvíc, ale ono se těžko srovnává. Každý má něco do sebe.
Po prohlídce zámku jsme ještě omrkli zámecký park s pávy. No a poté jsme se vrátili na postupické nádraží, odkud nás, po ušlápnutých 21 km, kolem šesté hodiny odvezl vlak na Benešov, kde jsme přestupovali na spojení domů. Na trati do Prahy zase spadla trolej, takže jsme se na příjezdu poněkud opozdili, ale celou cestu jsme příjemně popovídali, takže nám uběhla víc než rychle.
Zkrátka nezbývá než doufat, že i další výlet se takhle hezky povede. Zdrávi došli!
-jar-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama